Zamknij

Dostałeś SMS z informacją o dopłacie za dezynfekcję paczki? To oszustwo

26.03.2020 11:38
SMS
fot. East News/Reporters

Niektórzy wykorzystują epidemię koronawirusa i rozsyłają fałszywe SMS-y, w których informują o dopłacie dezynfekcyjnej paczki. Policja apeluje o rozwagę.

W związku z wysyłaniem wiadomości przez oszustów policja apeluje o ostrożność i dokładnie czytanie SMS-ów, które rzekomo dostajemy od operatorów, czy kurierów. Żadna firma kurierska w Polsce nie wysyła tego typu informacji i nie żąda pieniędzy za dezynfekcję paczki.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

To nie pierwszy raz, gdy oszuści podszywają się pod firmy kurierskie. Już wcześniej dochodziło do dużych kampanii phishingowych, których celem byli klienci dostawców paczek. Teraz cyberprzestępcy powrócili i ponownie wysyłają nieprawdziwe SMS-y związane z epidemią koronawirusa

- przekazał Tomasz Sitek z KPP w Wołominie.

Zobacz także

W wiadomościach od oszustów możemy przeczytać o konieczności dopłaty za dezynfekcję paczki. Taka usługa kosztuje 1.50 PLN.

W SMS-ie znajduje się także link, który ma pozwolić na uregulowanie opłaty, co pozwoli na dostarczenie przesyłki. To zwykłe oszustwo i pod żadnym pozorem nie klikajcie na linki z tego typu wiadomości

- poinformował Tomasz Sitek.

Zobacz także

Policja przypomina, że żadna firma kurierska nie wysyła tego typu wiadomości. "Dostawcy przesyłek zachęcają do korzystania z ich własnych aplikacji mobilnych, które są bezpieczne" - dodał policjant.

sms
fot. KPP w Wołominie

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/KPP w Wołominie