Zamknij

Pacjentka szpitala w Grodzisku Maz. z SARS-CoV-2. Zamknięto oddział urologiczny

20.03.2020 12:02
Koronawirus Grodzisk Mazowiecki
fot. East News/PIOTR KAMIONKA

Oddział urologiczny w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim został zamknięty. U jednej z pacjentek potwierdzono obecność koronawirusa.

Kobieta, u której wynik tekstu na koronawirusa okazał się pozytywny została przewieziona do szpitala w Warszawie przy ulicy Wołoskiej. W związku z potwierdzeniem SARS-CoV-2 zamknięto oddział urologiczny w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim - informuje "Wyborcza" powołując się na serwis "Grodzisk News".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Oddział nie przyjmuje pacjentów i został objęty kwarantanną w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z pacjentek" – przekazała Krystyna Płukis, dyrektor placówki.

Zobacz także

U kobiety personel medyczny podejrzewał zakażenie koronawurisem. Potwierdziły to testy. W czwartek pacjentka została przetransportowana do szpitala w Warszawie przy ulicy Wołoskiej. Pracownicy z oddziału urologicznego zostali objęci kwarantanną. "Pacjentów, których można było wypisać do domów, wypisano. A reszta pozostaje na oddziale. Przez 7 do 14 dni nie będą również odbywać się przyjęcia na oddział" – poinformowała dyrektor placówki.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Grodzisk News