Zamknij

Komisariat na Mazowszu czasowo zamknięty. Funkcjonariusz objęty kwarantanną

20.03.2020 11:50
Komisariat w Brwinowie
fot. KPP Pruszków

Komisariat w Brwinowie (powiat pruszkowski, woj. mazowieckie) został objęty kwarantanną. Ze względu na objawy grypopodobne u pracownika placówki została ona tymczasowo zamknięta. Pracownik oczekuje na wyniki testów na koronawirusa.

Informację o zamknięciu komisariatu w Brwinowie w powiecie pruszkowskim policja przekazała na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ponad 20 osób w kwarantannie. Funkcjonariusz poddany testowi na koronawirusa

"Informujemy, że komisariat w Brwinowie został objęty kwarantanną" - poinformowała warszawska policja. Obecnie funkcjonariusz oczekuje na wyniki testów na koronawirusa.

Oczekujemy na negatywne wyniki jego badań. W najbliższym czasie służby na terenie gminy będą pełnione przez policjantów z KPP w Pruszkowie i OPP w Warszawie

- czytamy we wpisie policji.

Jak przekazał w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, policjanci nie mają informacji o tym, jakoby funkcjonariusz miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Jednak podjęliśmy decyzję, aby czasowo odsunąć policjantów oraz pracowników komisariatu od pełnienia obowiązków, ze względu na to, że badany funkcjonariusz miał z nimi kontakt w ostatnich kilku dniach

- powiedział Marczak.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, chodzi o ponad 20 osób - funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych brwinowskiego komisariatu.

Obecnie komisariat oczekuje na wyniki testów pracownika. W najbliższym czasie służby na terenie gminy będą pełnione przez policjantów z KPP w Pruszkowie i OPP w Warszawie.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 411 osób (stan na piątek, godz. 16.15). 5 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 107 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl