Zamknij

Kwarantanna zbiorowa na Mazowszu dla prawie 7 tys. osób. Jak wygląda?

25.03.2020 12:42
Kwarantanna
fot. East News/Stanislaw Bielski

W województwie mazowieckim przygotowano prawie 7 tysięcy miejsc w prawie 90 ośrodkach dla osób, które nie mają możliwości odbyć kwarantanny w domu.

Osoby, które nie mają możliwości odbycia kwarantanny w domu, są kierowane do specjalnych miejsc do tego przeznaczonych. "Takich miejsc jest ok. 6900 w 86 ośrodkach, są to m.in. ośrodki wypoczynkowe, bursy, hotele" – poinformowały służby prasowe wojewody mazowieckiego.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W województwie mazowieckim na kwarantannie zbiorowej aktualnie przebywa 159 osób. Większość z nich to powracający do kraju, którzy muszą przejść kwarantannę domową.

Zobacz także

W ramach kwarantanny zinstytucjonalizowanej osobom na niej przebywającym zapewnione jest wyżywienie. Osoby, które przebywają na kwarantannie zbiorowej obowiązują te same zasady, jak na kwarantannie domowej.

Kwarantanna: raport

Jak podał we wtorek wieczorem Mazowiecki Urząd Wojewódzki, na Mazowszu potwierdzono 212 przypadków zarażenia koronawirusem. W szpitalach pod obserwacją jest 510 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 9 163 osoby, a kwarantanną 7 452 osoby w województwie mazowieckim.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP