Zamknij

Lotnisko Chopina nie stosuje się do zaleceń? Pełen tłum pasażerów

20.03.2020 16:13
Lotnisko Chopin
fot. EastNews/Jakub Kamiński Twitter/Dorota D

Trwa akcja "LOT do domu" w ramach której transportowani do ojczyzny są Polacy przebywający za granicami naszego kraju. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z Lotniska Chopina - to tam kierowane są samoloty w ramach tej operacji. Na Okęciu tłumy pasażerów.

W mediach społecznościowych pojawiła się fotografia z warszawskiego Lotniska Chopina. Widać na niej tłum pasażerów, który kieruje się w kierunku odprawy. Ludzie nie zachowują wymaganej odległości. Zdjęcie krytykowało wielu internautów. Lotnisko wdrożyło specjalne procedury, które mają zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa — poinformował serwis Gazeta.pl.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

O zdjęciach, które pojawiły się w sieci, wypowiedział się dyrektor biura produktu PLL LOT. Krzysztof Moczulski potwierdził ich autentyczność.

Zobacz także

Najprawdopodobniej wykonano je wczoraj (18 marca przyp. red.) w godzinach popołudniowych. Rzeczywiście wtedy w ciągu piętnastu minut wylądowały samolot długodystansowy oraz kilka lotów europejskich w ramach operacji #LOTdoDomu

- cytuje słowa Krzysztofa Moczulskiego portal Gazeta.pl.

Zobacz także

Dyrektor wyjaśnił, że kolejki wynikają z dodatkowej kontroli granicznej oraz manualnej kontroli paszportowej. To właśnie dlatego kolejki się wydłużają. Krzysztof Moczulski zapewnił, że lotnisko wprowadziło już procedury, które pozwolą uniknąć kumulacji pasażerów w jednym terminalu.

Do akcji "LOT do domu" przyłączyli się także najwięksi narodowi przewoźnicy: PKP Intercity czy Polonus. Pasażerowie, którzy wylądują w Warszawie będą mogli bezpiecznie dojechać do swoich miast w całym kraju. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Gazeta.pl