Zamknij

Szpital w Nowym Mieście otrzyma wsparcie. Wojewoda mazowiecki podjął decyzję

19.03.2020 16:52
Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą
fot. East New/Jakub Kaminski

Wojewoda mazowiecki skieruje dodatkowych lekarzy (internistów oraz chirurgów) z innych szpitali do placówki w Nowym Mieście nad Pilicą (województwo mazowieckie). To właśnie tam potwierdzono 11 przypadków zarażenia koronawirusem wśród personelu.

"Inspektorzy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i obejmują je kwarantanną" – przekazał zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Służby wojewody są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i udzielą pomocy tak, aby wszyscy pacjenci uzyskali odpowiednią pomoc medyczną. Pacjenci z potwierdzonym koronawirusem, którzy, wymagają dalszej hospitalizacji, będą przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także

"Wojewoda mazowiecki skieruje do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dodatkowych lekarzy internistów oraz chirurgów z innych placówek" – podały służby wojewody. Pacjenci z potwierdzonym wynikiem koronawirusa, u których stan pozwala na wypisanie do domu, będą przebywać w izolacji domowej.

Zobacz także

Osoby, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, zostały odsunięte od pracy. Czekają na wyniki badań.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP