Zamknij

Koronawirus. Na lotnisku na Okęciu powstanie szpital polowy do walki z Covid-19

06.11.2020 12:40
Lotnisko Chopina w Warszawie
fot. East News/Albin Marciniak

Koronawirus w Warszawie. Na lotnisku na Okęciu powstanie drugi szpital tymczasowy. Szef MON Mariusz Błaszczak przekazał, że zmieniono lokalizację drugiej placówki tymczasowej do walki z Covid-19. Wcześniej rząd przekazywał, że szpitale tymczasowe wybudowane zostaną w hali EXPO XXI i na Stadionie Narodowym. 

Koronawirus w Warszawie. Drugi szpital tymczasowy powstanie w hangarze I Bazy Lotnictwo Transportowego na Okęciu. Rząd zrezygnował z wcześniejszej lokalizacji, którą miała być hala EXPO XXI na stołecznej Woli. Pierwszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym od czwartku 5 listopada przyjmuje pierwszych pacjentów.

Koronawirus w Warszawie. Na Okęciu powstanie szpital tymaczasowy

W piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał o zmianie lokalizacji drugiego szpitala polowego w Warszawie. "Zmieniliśmy lokalizację tymczasowego szpitala zorganizowanego przez Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów. Zrezygnowaliśmy z lokalizacji na EXPO, a szpital będzie zorganizowany w hangarze I Bazy Lotnictwo Transportowego na Okęciu" - przekazał Błaszczak.

Szpital będzie się składał z 250 łóżek, ruszy już w tym miesiącu, w listopadzie, szpital będzie świadczył pomoc chorym na koronawirusa

Mariusz Błaszczak, szef MON

Minister wyjaśnił także, że zmiana lokalizacji przyczyni się do efektywniejszego wydania środków przeznaczonych na walkę z Covid-19. "Przeniesienie lokalizacji wiąże się z tym, że nie musimy płacić czynszu właścicielowi EXPO, te pieniądze przeznaczamy na wyposażenie szpitala" - wyjaśnił Błaszczak. Szef MON dodał także, że baza na Okęciu jest w pełni własnością Wojska Polskiego.

RadioZET.pl/PAP