Zamknij

Pacjent z SARS-CoV-2. Zamknięto dwa oddziały szpitala, lekarze na kwarantannie

23.03.2020 11:51
koronawirus w Warszawie
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Koronawirus w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. Po tym, jak u pacjenta stwierdzono pozytywny wynik testu, zamknięto dwa oddziały placówki - informuje tvn24.pl. 88-latek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie.

W szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim zamknięto oddział ratunkowy i oddział chorób wewnętrznych. Jak powiedział w rozmowie z tvn24.pl dyrektor do spraw medycznych w Nowym Dworze Mazowieckim doktor Łukasz Tomasik, pacjent trafił do placówki z ciężkim zapaleniem płuc.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pacjent z koronawirusem w szpitalu. Zamknięto dwa oddziały

Wykonano standardowe badania. Jak oświadczył Tomasik, obraz tomografii komputerowej był charakterystyczny dla pacjentów z koronawirusem.

Zostały pobrane testy, a wynik okazał się pozytywny

- potwierdził w rozmowie z tvn24.pl.

88-letni mężczyzna to mieszkaniec gminy Jabłonna. Jeszcze w niedzielę trafił do szpitala MSWiA w Warszawie. Był w ciężkim stanie.

Zobacz także

Dyrektor szpitala zapewnił, że zastosowano odpowiednie procedury.

Błyskawicznie skontaktowaliśmy się z sanepidem, który zdecydował, że SOR i oddział chorób wewnętrznych, na którym przez trzy dni leżał pacjent, muszą zostać zdezynfekowane

- poinformował doktor Tomasik.

Jak podkreślił dyrektor szpitala, personel, który miał kontakt z 88-latkiem, przejdzie 14-dniową kwarantannę, a po siedmiu dniach - testy.

Przede wszystkim chodzi o kilku lekarzy internistów. Być może sytuacja zmusi nas, że na dyżurach będzie ich zbyt mało i będziemy musieli rozwieźć pacjentów do innych szpitali

- podsumował dr Tomasik.

Jak dodał, SOR powinien już w poniedziałek wrócić do normalnego funkcjonowania.

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 684 osób (stan na poniedziałek, godz. 13.00). Na skutek COVID-19 8 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 147 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/tvn24.pl