Zamknij

Pod Warszawą powstanie ogromny szpital polowy do walki z koronawirusem?

26.03.2020 15:19
Szpital Zakaźny
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Jeśli zaistnieje potrzeba, Ptak Warsaw Expo udostępni za darmo swoje hale na szpital polowy — poinformował Tomasz Szypuła, prezes zarządu.

"Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku" - poinformował Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ptak Warsaw Expo to centrum targowo-kongresowe, które posiada 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. metrów kwadratowych. Zmieści się tam tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji.

Zobacz także

"Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital" - poinformował Ptak Warsaw Expo. Centrum oferuje także zaplecze techniczne oraz częściowe wyposażenie. Propozycja centrum jest nieodpłatna.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP