Zamknij

Półmaraton Warszawski z nową datą. Przełożony ze względu na SARS-CoV-2

01.04.2020 14:00
Półmaraton warszawski
fot. East News/Piotr Molecki

Półmaraton Warszawski to jedna z największym imprez biegowych w Polsce. W tym roku wydarzenie miało się odbyć po raz piętnasty 23 maja. Bieg został jednak przełożony. Nowa data będzie znana w kwietniu.

Na półmaraton warszawski zjeżdżają się ludzie z całej Polski. W 2019 roku w 14. edycji biegu udział wzięło 12 761 osób. Jak podaje portal WAWA Love, w tym roku bieg miał odbyć się w marcu. Jednak 28 marca w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Świata w półmaratonie. W związku z tym imprezę przeniesiono na maj.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jednak półmaraton warszawski nie obędzie się także w maju. W związku z epidemią koronawirusa impreza została przesunięta na inny termin.

Zobacz także

15. Półmaraton Warszawski nie odbędzie się 23 maja. W obliczu panującej pandemii, postępującego wzrostu zachorowań w naszym kraju i dynamicznej sytuacji, jest to jedyna możliwa i rozsądna decyzja, jaką mogliśmy teraz podjąć. O nowej dacie biegu poinformujemy Was do końca kwietnia

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także

Organizatorzy biegu poinformowali także o tym, że osoby, które nie będą mogły pobiec w nowej dacie, mogą wycofać opłatę już umieszczoną. "Jeśli jednak z różnych powodów nie będziecie mogli pobiec z nami w nowej dacie, będziecie mieli możliwość m.in. przeniesienia opłaty na kolejny rok, na inną osobę lub dowolny organizowany przez nas bieg w przyszłości. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami. Osoby, które nie będą chciały skorzystać z żadnej z tych opcji — będą mogły wycofać uiszczoną opłatę".

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/WAWA Love