Zamknij

Proboszcz warszawskiej parafii w kwarantannie. Kościół nie rezygnuje z mszy

17.03.2020 09:59
ksiądz
fot. Shutterstock

Proboszcz warszawskiej parafii na warszawskim Targówku przebywa w kwarantannie. Mimo zagrożenia pandemią w kościele wciąż odbywają się msze święte.

Duchowny parafii św. Michała Archanioła jest w kwarantannie ze względu na zagrożenie koronawirusem. Kościół poinformował o tym na swojej stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pragniemy służyć posługą w konfesjonale, ale prosimy o wyrozumiałość. Aktualnie ks. Proboszcz został poddany dwutygodniowej kwarantannie w związku z procedurą związaną z powrotem z zagranicy

- czytamy.

Zobacz także

Proboszcz w kwarantannie. Msze do 50 osób

"Nasz przeuroczy, mały kościółek bardzo łatwo może stać się miejscem rozprzestrzeniania wirusa" - ostrzega parafia, jednak mimo to nie odwołuje mszy świętych.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami bardzo trudnych wydarzeń. Wydawało się, że globalne problemy świata ominą nasze społeczeństwo. Tymczasem bardzo szybko zagrożenie epidemią zapukało do drzwi naszych domów. Dlatego zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Romualda prosimy, aby na Mszach Św. uczestniczyło nie więcej niż 50 osób

- brzmi ogłoszenie duszpasterskie.

Jednocześnie parafia poinformowała, że w najbliższym czasie odwołane zostaną Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Godzinki, Różaniec, a także rekolekcje, kursy małżeńskie czy sakrament bierzmowania. Kościół poprosił wiernych, aby we mszy uczestniczyły tylko osoby, które zamówiły msze z konkretną intencją. Do innych osób zaapelował o korzystanie ze środków masowego przekazu. "Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych domach w duchowej jedności" - czytamy.

Jak się czuje proboszcz? Według doniesień "Super Expressu" duchowny był w Niemczech, jednak w takim rejonie, gdzie nie występuje wirus. Po powrocie miał od razu powiadomić służby, a od tego momentu nie miał kontaktu z nikim z parafii, dlatego wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 38 przypadków, najwięcej spośród wszystkich województw. 

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/archaniol.waw.pl/Super Express