Zamknij

Rada Warszawy ustanowiła zakaz spożywania alkoholu na bulwarach i plażach

19.03.2020 14:45
Bulwary Wiślane
fot. East News/Jakub Kaminski

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce Rada Warszawy wprowadziła zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych w czasie epidemii. Chodzi o plaże nad Wisłą i bulwary.

Robert Marian Soszyński, wiceprezydent Warszawy uzasadniając projekt uchwały, przypomniał, że bulwary nad Wisłą oraz plaże były włączone z zakazu spożywania alkoholu. W tej sprawie Rada Warszawy uchwałę przyjęła w 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Wiceprezydent stolicy wyjaśnił, że wprowadzony zakaz ma "ograniczyć skłonność - zwłaszcza ludzi młodych - do gromadzenia się w tych miejscach" w czasie epidemii, gdyż grozi to rozprzestrzenianiem się wirusa z Wuhan. Uchwała została przyjęta przed radnych jednogłośnie. Zakaz spożywania alkoholu w tych miejscach ma charakter czasowy. Obowiązuje on w trakcie trwania stanu zagrożenia epidemicznego.

Zobacz także

Radny Prawa i Sprawiedliwości zaapelował także do władz Warszawy, aby na plaże i bulwary skierować więcej patroli straży miejskiej. Gromadzi się tam wiele ludzi, a to niesie zagrożenie epidemiczne.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP