Zamknij

Uczniowie dostaną komputery do zdalnej nauki? Jest odpowiedź prezydenta

02.04.2020 15:27
Komputery dla dzieci
fot. Shutterstock

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy poinformował w czwartek, że miasta nie stać na zakup komputerów dla uczniów, aby ci mogli się uczyć zdalnie.

Rafał Trzaskowski przekazał, że rodzice uczniów, którzy nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom sprzętu komputerowego do nauki zdalnej zgłosili zapotrzebowanie na 17 tys. sztuk komputerów. W przypadku nauczycieli ta liczba wynosi 5 tysięcy. Prezydent powiedział, że "Miasta na to nie stać".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Trzaskowski oznajmił, że od rządu dostał 100 tysięcy złotych na zakup komputerów dla uczniów. Za tę kwotę mógłby jednie kupić kilkadziesiąt tego typu urządzeń. Prezydent dodał, że to rząd, a nie samorząd jest odpowiedzialny za organizację zdalnego nauczania. "To jest pełna odpowiedzialność rządu" - powiedział.

Zobacz także

Włodarz zwrócił uwagę na to, że najtrudniejszą sytuację mają rodziny, w których w wieku szkolnym jest dwoje lub więcej dzieci. Jako przykład podał swoją rodzinę - sprzęt komputerowy jest potrzebny jego dwojgu dzieci oraz pracującej zdalnie żonie.

Zobacz także

W wielu szkołach w Warszawie nauczyciele mogą korzystać ze sprzętu, który znajduje się w placówce. Zwykle w każdej z klas jest przynajmniej jeden komputer. "Kiedy tylko zapadła decyzja o zdalnym nauczaniu dyrekcja poinformowała nauczycieli, że ci, którzy nie mają warunków do pracy w domach, mogą przychodzić do szkoły i korzystać ze znajdującego się tam sprzętu" – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej nauczycielka jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP