Zamknij

Koronawirus. Trzaskowski: ''Sytuacja w Warszawie jest dramatyczna''

16.10.2020 15:13
Rafał Trzaskowski
fot. East News/Mateusz Grochocki

Rafał Trzaskowski w trakcie piątkowej konferencji prasowe przekazał, że zakończyło się spotkanie sztabu kryzysowego w sprawie epidemii koronawirusa. Jak dodał prezydent stolicy: "sytuacja w Warszawie powoli robi się dramatyczna".

Koronawirus w Warszawie. Po zakończeniu spotkania sztabu kryzysowego ws. epidemii odbyła się konferencja prasowe prezydenta stolicy. Według Rafała Trzaskowskiego decyzje rządu w kwestii pogarszającej się sytuacji epidemicznej są nielogiczne i z nikim niekonsultowane.

Koronawirus w Warszawie. Rafał Trzaskowski: "decyzje rządu są nielogiczne"

W trakcie piątkowej konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej Rafał Trzaskowski powiedział, że decyzje rządu są "nielogiczne i niestety z nikim niekonsultowane". Jak ocenił włodarz Warszawy — dla tak dużego miasta, jak stolica wprowadzenie drastycznych ograniczeń m.in. w przewozach pasażerów, bez wprowadzenia lockdownu to zadanie niemożliwe do zrealizowania.

Musielibyśmy dokupić ponad tysiąc autobusów i zapewnić setki dodatkowych tramwajów, a także wagonów metra i SKM. Tego oczywiście nie da się zrobić z tygodnia na tydzień

Rafał Trzaskowski

Trzaskowski zwrócił także uwagę na to, że samorządy nie mogą się dowiadywać z mediów, jakie rząd wprowadza decyzje. Powinny one być konsultowane wcześniej z władzami miast.

Dodatkowy szpital covidowy

Nieciekawe wygląda także sytuacja w warszawskiej służbie zdrowia — nie ma miejsc dla pacjentów, także tych, którzy nie są zarażeni koronawirusem. Karetki z ciężko chorymi pacjentami krążą z jednej placówki do drugiej. Według Trzaskowskiego w Warszawie powinien stanąć szpital covidowy. "Zwracaliśmy się do rządu z pomysłem, aby tworzyć dodatkowe szpitale covidowe. Nie poradzimy sobie z tą sytuacją, gdy wyznaczymy po kilkanaście łóżek w kilku szpitalach" - wskazuje włodarz Warszawy. Według Trzaskowskiego rząd powinien rozmawiać także z prywatnymi szpitalami, bo ich w stolicy jest całkiem sporo.

RadioZET.pl