Zamknij

Sanepid szuka pasażerów autobusu. Jechał nim zarażony koronawirusem

26.03.2020 10:30
FLIXBUS
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Podrożowałeś FLIXBUS-em z Warszawy do Zakopanego? Zgłoś się do sanepidu. U jednego z pasażerów na pokładzie autokaru zdiagnozowano koronawirusa. Firma FlixB

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poszukuje pasażerów, którzy 19 marca podróżowali FLIXBUS-em z Warszawy do Zakopanego. U osoby jadącej tym kursem potwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID-19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie

– czytamy na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Zobacz także

Podróżowałeś FLIXBUS-em z Warszawy do Zakopanego? Jeden z pasażerów zarażony koronawirusem

Chodzi o kurs autobusu należącego do firmy FLIXBUS. Wszystkie osoby, które 19 marca 2020 r. podróżowały kursem P6 relacji Warszawa – Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków (wyjazd z Warszawy o godz. 23.45), są proszone o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania.

Wszyscy pasażerowie powinni się poddać kwarantannie.

FLIXBU dostarczył już sanepidowi listę osób, które podróżowały wspomnianym kursem i namierza tych pasażerów, których nie udało się odnaleźć.

FlixBus na bieżąco współpracuje z odpowiednimi służbami i stosuje się do ich wytycznych. Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniu 23 marca 2020 przekazaliśmy listę pasażerów naszego kursu z 19 marca 2020 roku, relacji Warszawa-Zakopane i obecnie współdziałamy w kierunku namierzenia pasażerów kursu, z którymi nie udało się nawiązać kontaktu

komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający firmy w Polsce i na Ukrainie.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1085 osób (stan na czwartek, godz. 09.30). Na skutek COVID-19 15 osób zmarło. Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 251 osób.

Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii. We wtorek rząd poinformował o zaostrzeniu warunków kwarantanny. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl