Zamknij

Strażacy sami produkują płyny do dezynfekcji. Czekają na kolejną partię środków

31.03.2020 13:57
Strażacy
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Strażacy z województwa mazowieckiego zamówili materiały do produkcji płynu dezynfekującego, z których następnie wyprodukowali 13 tysięcy litrów tego środka. Jak przekazał Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy PSP — płyn trafi do powiatowych i miejskich komend straży pożarnej na Mazowszu.

Jak zaznaczył Karol Kierzkowski, z materiałów stworzono płyn do dezynfekcji rąk oraz do dezynfekcji powierzchni. Strażacy planują przygotowanie kolejnej partii. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy, o specjalizacji ratownictwa chemiczno-ekologicznego, przygotowali 13 tys. litrów płynu dezynfekującego - 10 tys. litrów do dezynfekcji rąk oraz 3 tys. litrów do dezynfekcji powierzchni" - przekazał rzecznik prasowy.

Zobacz także

Dodał on, że płyn został przygotowany zgodnie z wytycznymi WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Zostanie on dostarczony do komendy powiatowych i miejskich na terenie Mazowsza. Strażacy czekają na dostawę materiałów do kolejnej produkcji 36 tysięcy litrów płynu.

Zobacz także

Rzecznik Prasowy przekazał, że komenda pozyskuje środki ochrony indywidualnej z zasobów Komendy Głównej PSP oraz zamawia je z własnych środków finansowych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?