Zamknij

Koronawirus. Do szpitala miejskiego przyjmowani tylko zarażeni pacjenci

21.10.2020 16:16
Koronawirus
fot. East News/Zbyszek Kaczmarek (zdjęcie ilustracyjne)

Warszawa. Szpital Czerniakowski w całości zostanie przeznaczony na potrzeby walki z koronawirusem — przekazał w środę Rafał Trzaskowski.

Koronawirus w Warszawie. Pogarsza się sytuacja epidemiczna w stolicy — brakuje miejsc w szpitalach, a karetki krążą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. Trwa budowa szpitali tymczasowych do walki z Covid-19. Jeden z nich zlokalizowany będzie na Stadionie Narodowym, a drugi w hali Expo XXI na Woli. Rafał Trzaskowski przekazał także, że Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie w całości zostanie przeznaczony na potrzeby walki z koronawirusem.

Koronawirus. Miejski szpital będzie przyjmował tylko zarażonych pacjentów

"Szpital Czerniakowski w całości przeznaczamy na potrzeby walki z koronawirusem. Będzie to 200 łóżek, nie 38 jak początkowo wnioskował rząd. Warszawiacy muszą mieć poczucie zaopiekowania się w tym trudnym czasie" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski przekazał także, że zgłosił wojewodzie gotowość włączenia do II poziomu zabezpieczenia kolejnych warszawskich szpitali: Bielańskiego, Praskiego oraz Solec. "Mój priorytet to zapewnienie łóżek COVID-owych" - podkreślił włodarz stolicy.

Koronawirus na Mazowszu: raport

Warszawa od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. Wciąż jednak przybywa zakażeń w całym województwie mazowieckim. W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że ostatniej doby odnotowało 10 040 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Tylko na Mazowszu było ich 1 162. 

Zobacz także

Od początku epidemii koronawirusa w województwie mazowieckim potwierdzono u 27 762 osób. Przez Covid-19 oraz choroby współistniejące w tym regionie zmarło 556 osób.

RadioZET.pl