Zamknij
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym
9 Zobacz galerię
fot. East News/Jakub Kaminski

Warszawa. Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym przyjmie w czwartek 5 listopada pierwszych pacjentów — powiedział w rozmowie z Radiem ZET Michał Dworczyk. Tę informację przekazał także premier Mateusz Morawiecki na czwartkowej konferencji prasowej.

Szpital na Stadionie Narodowym w czwartek przyjmie pierwszych pacjentów z Covid-19. 5 listopada Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane epidemiczne — wynika z nich, że ostatniej doby zarażenie koronawirusem potwierdzono u 27 143 osób. Najwięcej pozytywnych testów odnotowano w województwach: wielkopolskim, śląskim oraz mazowieckim. Rafał Trzaskowski w tym tygodniu informował, że nie ma już respiratorów, a sytuacja w miejskich szpitalach jest tragiczna. Ponadto brakuje także karetek, do chorych wysyłani są strażacy oraz policjanci. 

Koronawirus. Szpital na Stadionie Narodowym przyjmuje pacjentów

Szpital tymczasowy na Stadionie Nardoowym od czwartku 5 listopada przyjmie pierwszy pacjentów. "Wczoraj (środa przyp. red.) uzyskano pełną gotowość operacyjną, dzisiaj pierwsi pacjenci trafią do szpitala" - przekazał w rozmowie z Radiem ZET minister Michał Dworczyk.

Wczoraj (środa przyp. red.) były ostatnie testy i sprawdziany przy użyciu pozorantów, czyli pacjentów. Taka jest procedura weryfikująca wszystkie elementy całego procesu

Michał Dworczyk, szef KPRM

"Testowano także transport pacjentów śmigłowcem LPR na lotnisko przy Stadionie Narodowym. W szpitalu tymczasowym ma być 1200 łóżek dla pacjentów z koronawirusem" - przekazał Łukasz Konarski z Radia ZET. Wszystkie łóżka szpitalne w placówce na PGE Narodowym mają być przystosowane do tlenoterapii.

Zobacz także

Informację o przyjęciu w czwartek pierwszego pacjenta w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym przekazał także premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. "Dzisiaj do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trafi pierwszy pacjent; cały czas myślimy o tworzeniu nowych jednostek, nie żałujemy siły i środków, cały budżet państwa nakierunkowany jest na pomoc obywatelom" - powiedział premier. 

Zobacz także

Szef rządu przy okazji podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie tego szpitala. "Dzięki wam czujemy się bezpiecznie. Przejdziemy razem przez tę trudną pandemię, przez ten trudny czas" - dodał Morawiecki. 

RadioZET.pl