Zamknij

W warszawskiej galerii handlowej zarządzono dezynfekcję. Powodem koronawirus

12.03.2020 10:49
galeria handlowa
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W Galerii Ursynów, mieszczącej się przy stacji metra Natolin w Warszawie, zarządzono dezynfekcję. Powodem jest przeciwdziałanie koronawirusowi.

O sprawie poinformował Pressonline.pl. Galerię oraz część biurową obiektu odwiedziła osoba, która miała mieć kontakt z koronawirusem. Chodzi o mężczyznę, który odwiedzał salę zgrupowania Świadków Jehowy. Istnieje niebezpieczeństwo, że zarazić mogło się więcej osób.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Galeria do dezynfekcji przez koronawirusa

Informację tę przekazała ochronie budynku osoba, która uczestniczyła w spotkaniach zgrupowania. Aktualnie mężczyznę objęto izolacją sanitarną.

Administratorem obiektu jest spółdzielnia mieszkaniowa "Przy Metrze". O fakcie poinformowano służby sanitarne oraz zarządzono odkażanie części biurowej i handlowej.

Sala Świadków Jehowy została tymczasowo zamknięta. Do odwołania zamknięto także biuro obsługi mieszkańców, a informacja o wdrożonych działaniach pojawiła się na stronie internetowej spółdzielni "Przy Metrze". 40 osób, którzy pracują w części biurowej galerii, będzie objętych pracą zdalną.

W budynku Galerii Ursynów znajduje się również około 450 mieszkań, których lokatorami jest 1300 osób. Na razie nie ma informacji, jakoby cały budynek miał być objęty kwarantanną.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Pressonline.pl