Zamknij

Stolica wspiera medyków. Ta decyzja ułatwi im pracę

27.03.2020 12:09
Personel medyczny
fot. East News/Beata Zawrzel

Rafał Trzaskowski prezydent Warszawy podjął decyzję o zwolnieniu z opłat w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lekarzy, pielęgniarki, a także ratowników medycznych.

Rafał Trzaskowski na piątkowej konferencji podkreślił, że polityka, którą prowadzi w zakresie utrzymania opłat w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego jest racjonalna. "Dlatego, że dzięki temu, że te opłaty zostały utrzymane, mamy możliwość znalezienia miejsca do parkowania dla tych, którzy tego miejsca najbardziej potrzebują, czyli tych, którzy w danym momencie muszą dojechać do centrum, żeby pójść do szpitala albo wspomóc seniorów" - podkreślił włodarz.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Natomiast dzisiaj podjąłem decyzję o tym, żeby zwolnić z opłat wszystkich lekarzy, pielęgniarki, cały personel warszawskich szpitali oraz ratowników medycznych" - przekazał Rafał Trzaskowski. Prezydent decyzję swą tłumaczył tym, że ci ludzie są "na pierwszej linii frontu" i muszą być traktowani "w sposób wyjątkowy".

Zobacz także

Szpitale przygotowują listy

W związku z rozporządzeniem prezydenta Warszawy, szpitale oraz placówki medyczne przygotowują listę kierowców oraz pojazdów zwolnionych z opłat w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Zobacz także

Bezpłatne parkowanie będzie możliwe od następnego dnia od przekazania list do Zarządu Dróg Miejskich.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP