Zamknij

Zgromadzenie pod siedzibą TVP. Wzięło w nim udział 2 osoby. Staną przed sądem

26.03.2020 10:31
Siedziba TVP
fot. East News/LUKASZ SZCZEPANSKI

Dwie osoby wzięły udział w zgromadzeniu pod siedzibą TVP. Jak poinformował Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, zastaną skierowane wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

"Mamy do czynienia ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wprowadzone zmiany wykluczają zgromadzenia w trybie ustawy o zgromadzeniach. Wczoraj w spontanicznym zgromadzenie pod siedzibą TVP wzięły udział dwie osoby" - przekazał Sylwester Marczak.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rzecznik policji przekazał, że mundurowi poinformowali te osoby o konsekwencjach. Wobec nich zostaną skierowane wniosku do sądu o ukaranie (z art. 54 kw. Naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych — doprecyzowała Polska Agencja Prasowa).

Zobacz także

"Apelujemy do wszystkich o rozwagę. Obecny czas wymagaja przede wszystkim rozwagi. Biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie niesie ze sobą koronawirus, swoje poglądy możemy okazywać w inny sposób, niekoniecznie w narażając innych, w tym również policjantów. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwoli pokonanie wirusa" - skwitował policjant.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP