Zamknij

Stolica rezygnuje z dyżurów wakacyjnych w przedszkolach. Jest nowe rozwiązanie

27.04.2020 15:29
Przedszkole
fot. East News/PAWEL RELIKOWSKI

Renata Kazanowska, wiceprezydent Warszawy poinformowała w mediach społecznościowych, że stolica rezygnuje z tzw. dyżurów wakacyjnych we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Jak poinformowała Kazanowska, brak dyżurów wakacyjnych w przedszkolach zminimalizuje mieszanie się dzieci z różnych placówek. Jest to szczególnie ważne w momencie walki z koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Renata Kazanowska zagwarantowała, że w najbliższym czasie Urząd będzie proponował następujące rozwiązanie. "W okresie lipiec — sierpień 2020 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą przez 6 tygodni prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki. Przez okres 2,5 tygodnia pozostaną zamknięte" - przekazała urzędniczka.

Zobacz także

Ponadto: "zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, okres przerwy w funkcjonowaniu placówki uzgodnią wspólnie dyrektorzy przedszkoli/szkół z radą przedszkola/radą rodziców" - poinformowała Kazanowska. Wiceprezydent Warszawy dodała także, że "przedszkola/szkoły nie będą prowadziły zapisów na dyżury wakacyjne dla dzieci z innych placówek. W okresie przerwy w funkcjonowaniu placówki nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi będą mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych".

Edukacja w dobie koronawirusa

W związku z pandemią SARS-CoV-2 polski rząd podjął decyzję o zamknięciu placówek oświaty. Od 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. W piątek, 24 kwietnia minister edukacji Dariusz Pionkowski podpisał nowelizację rozporządzenia, która przedłuża zawieszenie zajęć stacjonarnych do 24 maja. 

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/PAP