Koronawirus w Warszawie. Odwołano rekolekcje dla uczniów

10.03.2020 11:55
Świątynia Opatrzności Bożej
fot. Jan BIELECKI/East News

Przerwano rekolekcje w Wilanowie. Jak wynika z informacji "Gazety Stołecznej", zajęcia dla uczniów zostały odwołane ze względu na obawę przed koronawirusem.

Przerwane rekolekcje w Wilanowie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa dyrektorzy wilanowskich szkół podjęli decyzję o odwołaniu rozpoczętych w poniedziałek rekolekcji. Jak dowiedziała się "Gazeta Stołeczna", zajęcia miały trwać do środy. W poniedziałek rodzice otrzymali jednak informację o ich przerwaniu. W związku z epidemią COVID-19 od wtorku przywrócono zatem normalny plan lekcji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W poniedziałek "GW" poinformowała o zamknięciu polsko-niemieckiej szkoły mieszczącej się w Wilanowie. Powodem miało być podejrzenie koronawirusa. Matka jednego z uczniów mogła mieć kontakt z zarażonym pacjentem, a cała jej rodzinna miała zostać poddana kwarantannie.

Jak informuje "Wyborcza", w Wilanowie zdecydowano także o wprowadzeniu zakazu wszystkich zorganizowanych wyjść klasowych. Odwołano zaplanowane wycieczki oraz wizyty w kinach czy teatrach.

W poniedziałek ws. koronawirusa zaapelował do warszawiaków prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poprosił, aby zachowywali się racjonalnie i uważnie.

Przede wszystkim po sąsiedzku zajmijmy się naszymi seniorami, zapytajmy, czy im nie pomóc (na przykład w zakupach). Jeśli jesteśmy chorzy – zostańmy w domu. Jeśli czujemy poważne symptomy choroby – zgłaszajmy się pod wskazany przez wojewodę kontakt. Przede wszystkim jednak myjmy dokładnie ręce i dbajmy o higienę osobistą! Zwracajmy uwagę na komunikaty uprawnionych instytucji i stosujmy się do nich.

- przekazał.

Również Warszawski Uniwersytet Medyczny reaguje w związku z epidemią koronawirusa. Wykłady na uczelni zostały odwołane do 15 maja. Zgodnie z zarządzeniem rektora WUM nie odbędą się również konferencje i zawieszono wyjazdy służbowe. Władze zakazały także odwiedzin w akademikach.

W woj. mazowieckim do tej pory odnotowano trzy przypadki zakażenia wirusem COVID-19, w całej Polsce jest ich 18.  We wtorek w całym kraju odwołano imprezy masowe. 

Zobacz także

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/"Gazeta Stołeczna"