Zamknij

Zdalna praca w dobie koronawirusa. Jest apel władz

22.10.2020 10:53
Praca zdalna w dobie koronawirusa
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Koronawius w Warszawie. "Apeluję, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, wdrażać, stosować i rozwijać formułę pracy zdalnej, a także minimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej i przemieszczanie się komunikacją publiczną" - przekazał w liście do pracodawców i przedsiębiorców wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Koronawirus w Warszawie. Wiceprezydent stolicy w liście zaadresowanym do pracodawców i przedsiębiorców przypomniał, że Warszawa od soboty, 17 października znajduje się w czerwonej strefie. "Władze Warszawy walczą z koronawirusem i apelują do wszystkich o odpowiedzialność i profilaktykę. Zdrowie i życie nas wszystkich zależy od przestrzegania zasad sanitarnych, dyscypliny społecznej, a także od ograniczania kontaktów bezpośrednich" - napisał Olszewski.

Koronawirus w Warszawie. Apel władz stolicy

"Zwracam się z apelem, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, wdrażać, stosować i rozwijać formułę pracy zdalnej, a także minimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej i przemieszczanie się środkami publicznej komunikacji" - napisał w liście wiceprezydent Warszawy.

Zobacz także

Olszewski nawiązał także do nowych obostrzeń, które obowiązują w środkach transportu publicznego. Według nich w strefie żółtej oraz czerwonej zajętych może być jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Przy obecnych limitach liczby pasażerów nawet tak rozbudowany tabor transportu miejskiego jak ten, którym dysponujemy w Warszawie, nie jest wystarczający, aby umożliwić bezpieczną podróż z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego

Michał Olszewski

Zastępca prezydenta dodał także, że ma świadomość, że specyfika wielu branż obejmuje bezpośrednie relacje. "Jednak w tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji ograniczanie spotkań i szukanie alternatywnych, bezpiecznych form kontaktu jest nieodzowne" - dodał.

Zobacz także

"Bardzo wiele zależy dziś od nas samych. Czas epidemii to wielki sprawdzian naszej zdolności do odnalezienia się w niepewnej rzeczywistości. Warszawscy przedsiębiorcy już nie raz udowadniali, że są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom — nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem. Wspólnie pokonamy koronawirusa!" - napisał Olszewski. Wiceprezydent swój list opublikował w mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/PAP