Zamknij

Wycieczki szkolne i wymiany zagraniczne na Mazowszu wstrzymane. Decyzja wojewody

10.03.2020 12:45
koronawirus
fot. Wojtek Laski/East News

Na Mazowszu do odwołania wstrzymano wycieczki szkolne i wymiany zagraniczne. To zarządzenie wojewody mazowieckiego, które zostało przekazane dyrektorom szkół i przedszkoli.

Dokument mazowieckiego kuratorium oświaty został rozesłany do dyrektorów placówek oświatowych na terenie Mazowsza - szkół, przedszkoli. Jest w nim mowa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W związku z epidemią koronawirusa wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł począwszy od 9 marca do odwołania polecił dyrektorom placówek oświatowych, szkół i przedszkoli oraz placówek doskonalenia nauczycieli "wstrzymanie wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych, przyjmowania wycieczek i wymian zagranicznych na teren przedszkola, szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli".

Zobacz także

Koronawirus na Mazowszu

W woj. mazowieckim do tej pory odnotowano trzy przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w całej Polsce jest ich 20.  We wtorek w całym kraju odwołano imprezy masowe. 

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował w poniedziałek do obywateli o unikanie miejsc, w których przebywa duża liczba ludzi oraz o odpowiedzialne zachowanie w trosce o zapobieżenie kolejnym zachorowaniom. 

Również Warszawski Uniwersytet Medyczny reaguje w związku z epidemią koronawirusa. Wykłady na uczelni zostały odwołane do 15 maja. Zgodnie z zarządzeniem rektora WUM nie odbędą się również konferencje i zawieszono wyjazdy służbowe. Władze zakazały także odwiedzin w akademikach.

Zobacz także

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl