Zamknij

Jechałeś tym autobusem? Zgłoś się do sanepidu. Pasażer zakażony koronawirusem

06.04.2020 10:00

Sanepid poszukuje osób, które pod koniec marca podróżowały autokarem relacji Warszawa - Przasnysz. Jeden z pasażerów jest zakażony koronawirusem.

autokar
fot. Jakub Kaminski/East News

Przasnyski sanepid prosi o kontakt pasażerów, którzy pod koniec marca podróżowali autokarem z Warszawy do Przasnysza na terenie województwa mazowieckiego. Jak poinformowano w niedzielę, u jednego z podróżnych wykryto wirusa SARS-CoV-2.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu prosi pasażerów, którzy w dniu 27.03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do firmy Przewozy Krajowe Zagraniczne Osób s.c B. Czaplicka K. Czaplicki relacji Warszawa – Przasnysz przez Serock, Pułtusk, Maków Mazowiecki, wyjazd z Warszawy o godzinie 12.15, o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu tel.: 29 752 25 04 lub 667 956 825

- czytamy w komunikacie

Z oświadczenia zamieszczonego na stronie internetowej PPIS w Przasnyszu wynika, że u jednego z pasażerów autokaru stwierdzono koronawirusa. W związku z tym wszystkie osoby, które podróżowały tym autobusem, powinni poddać się kwarantannie.

Zobacz także

Koronawirus na Mazowszu

W niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że w ciągu ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz dwa przypadki ozdrowienia. Łącznie w regionie potwierdzono do tej pory 967 zakażeń.

Do tej pory odnotowano łącznie 10 ozdrowieńców, po 5 kobiet i mężczyzn. Wykazały ich stacje w Pruszkowie, Warszawie, Kozienicach, Mińsku i Otwocku. Najmłodsza osoba ma 18 lat, najstarsza 63 lata.

Z danych WSSE w Warszawie (stan na godz. 16.00 w niedzielę) wynika, że ostatniej doby na Mazowszu w związku z COVID-19 zmarła jedna osoba. To 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który posiadał choroby współistniejące.

Z kolei z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia (stan na godz. 17.30 w niedzielę) wynika, że zmarło sześć osób. Są to dwie kobiety w wieku 46 i 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 71 i 77 lat - wszyscy hospitalizowani w Radomiu, a także 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta - hospitalizowani w Warszawie.

Dotychczas według danych WSSE w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 20 osób.

loader

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl