Zamknij

Koronawirus u mieszkańców Marek? Są wyniki badań pacjentów

12.02.2020 14:43

We wtorek do przychodni w Markach trafiły dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa. Zostały przetransportowane specjalnie zabezpieczoną karetką do szpitala zakaźnego na Woli. Służby sanitarne z Wołomina poinformowały w środę o wynikach badań tych pacjentów.

szpital
fot. Jakub Kaminski/East News

Pacjenci 11 lutego zgłosili się do przychodni Eskulap w Markach. Jak informuje wp.pl, chodzi o małżeństwo z Marek. Para przebywała w krajach azjatyckich i zasygnalizowała, że źle się czuje.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Specjalistyczne służby medyczne zabrały obie osoby do szpitala na obserwację. Tam zostaną przeprowadzone badania. Miasto oraz przychodnia są w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (Sanepidem), która jutro (w środę - red.) opublikuje komunikat w tej sprawie

- napisano we wtorek na profilu Miasta Marki na Facebooku.

Zobacz także

Podejrzenie koronawirusa u mieszkańców Marek: są wyniki badań

W środę w tej sprawie komunikat wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie. Wyniki są negatywne. Pacjenci nie są zarażeni koronawirusem 2019-nCoV.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie informuje,że w dniu 12.02. PSSE w Wołominie uzyskała informację ze Szpitala Zakaźnego w Warszawie ul. Wolska 37 o negatywnych wynikach badań w kierunku koronawirusa 2019-nCoV u hospitalizowanych podróżnych 

- brzmi treść komunikatu.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa 2019nCoV. Wirusa z Wuhan nie stwierdzono też podczas żadnej z trzech tur badań próbek pobranych od 30 osób, które przyleciały z Chin. 

Na obserwacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przebywa 30 Polaków, którzy na początku lutego zostali sprowadzeni z chińskiego Wuhan. MZ informuje, że osoby te nie mają żadnych niepokojących objawów, a ich stan zdrowia jest dobry. Już trzykrotnie zostały od nich pobrane próbki do badania w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

Według danych WHO  z 12 lutego z godz. 6:30 wirus z Wuhan zabił już co najmniej 1115 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin śmiertelny bilans zwiększył się o 97 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie/Wp.pl/PAP/Facebook