Zamknij

Ognisko koronawirusa w kolejnym liceum. Wszystkie klasy uczą się zdalnie

13.10.2020 11:39
Koronawirus w liceum
fot. East News/Julian Sojka (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. W LXXV Liceum Ogólnokształcących im. Jana III Sobieskiego w stolicy wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u dziewięciu osób. Uczniowie tej szkoły od 10 października uczą się zdalnie.

Koronawirus w Warszawie nie odpuszcza. Wirus SARS-CoV-2 dotarł do kolejnej szkoły. W piątek, 9 października koronawirusem było zarażonych 9 osób w LXXV LO w Warszawie — informuje portal WawaLove.

Warszawa. Koronawirus w LXXV LO

Jak przekazał rzecznik prasowy Dzielnicy Śródmieście Jakub Leduchowski w rozmowie z serwisem WawaLove, dyrekcja LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie biorąc pod uwagę dobro oraz bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły, podjęła decyzję o objęciu nauką zdalną wszystkie klasy. 

Zobacz także

Jak czytamy na stronie internetowej LXXV LO w Warszawie, nauka zdalna będzie trwała do 19 października 2020 roku. "W związku z zachorowaniem kolejnych uczniów, pozytywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego m.st. Warszawy oraz zgodą organu prowadzącego szkołę nauka we wszystkich klasach w dniach 10 - 19 października 2020 roku będzie prowadzona w formie kształcenia na odległość" - napisała Magdalena Kochel, dyrektorka placówki.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu: raport 

Pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w Warszawie. Mazowsze oraz województwo małopolskie od kilku dni są liderami pod względem dobowej liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 5068 pozytywnych testów na SARS-CoV-2. Poinformowano także o śmierci 63 osób.

Zobacz także

Kontenerowe izolatoria dla bezdomnych na kwarantannie
0

Tylko w województwie mazowieckim odnotowano ostatniej doby 552 nowe przypadki koronawirusa. Warszawa, podobnie jak cała Polska, aktualnie znajduje się w żółtej strefie. Wiele jednak wskazuje na to, że stolica zostanie przeniesiona do strefy czerwonej.

RadioZET.pl/WawaLove