Zamknij

Koronawirus. 7 pracowników szpitala w Nowym Mieście zarażonych SARS-CoV-2

18.03.2020 13:39
Koronawirus w Polsce
fot. EastNews/Tomasz Kudala

Siedmiu pracowników ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą jest zarażonych koronawirusem. Najpierw zachorowała pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą, a następnie lekarz z pogotowia w Grójcu. Zarażeni przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu w Radomiu – powiedział PAP starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

"Przed chwilą otrzymaliśmy potwierdzenie, że zarażonych jest kolejnych 7 pracowników szpitala w Nowym Mieście" - powiedział Krzysztof Ambroziak. Poinformował on także, że próbki do badań pobierane są od kolejnych pracowników szpitala w Nowym Mieście.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W środę Radomski Szpital Specjalistyczny poinformował, że na oddział zakaźny została przyjęta 45-letnia kobieta. Przywiezioną ją karetką z Nowego Miasta w stanie stabilnym. Starosta grójecki potwierdził, że chora to pielęgniarka ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Zobacz także

Kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań na obecność SARS-CoV-2. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, trafiła do szpitala w Radomiu. Około 20 osób, które z nią miały z nią bezpośredni kontakt, czeka na wyniki badań w kierunku koronawirusa. "W środę okazało się, zarażony jest także lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Mężczyzna źle poczuł i w poniedziałek pobrano od niego próbki do badań. Wynik okazał się pozytywny" - powiedział starosta.

Zobacz także

Krzysztof Ambroziak zaznaczył, że chora pielęgniarka miała także kontakt ze szpitalem w Grójcu. Poinformował on także że, istnieje ryzyko, że zarażony może być też inny lekarz spoza terenu powiatu grójeckiego, który w Grójcu dyżurował. "Wytypowanych zostało 20 osób z grójeckiego szpitala. Będą mieć wykonane badania w kierunku koronawirusa" – przekazał starosta.

Koronawirus na Mazowszu

Wirus z Wuhan zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia koronawirusem potwierdza się w Polsce. Na Mazowszu odnotowano do tej pory 38 osób zakażonych (stan na środę godz. 8.30). 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP