Zamknij

Koronawirus w Warszawie. W tych muzeach wystawy zobaczysz online

17.03.2020 13:04
Muzeum Powstania Warszawskiego
fot. East News/Monika GALICKA/

Rafał Trzaskowski apeluje do ludzi, aby w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostali w domu. Zachęca ich do spędzenia tego czasu z kulturą.

Koronawirus w szybkim tempie rozprzestrzenia się po Polsce. W całym kraju trwa akcja "Zostań w domu". Rafał Trzaskowski namawia mieszkańców Warszawy, aby ten czas spędzili korzystali z zasobów online instytucji kultury.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Kochani! Hasło na dziś i nadchodzące dni, a nawet tygodnie, to #ZostańwDomu. Z koronawirusem nie ma żartów, trzeba ograniczać wyjścia do niezbędnego minimum, podobnie kontakty z innymi ludźmi. Tylko w ten sposób powstrzymamy proces rozprzestrzeniania się choroby. Pamiętajmy o tym!" - apeluje prezydent stolicy.

Zobacz także

Włodarz zdradził, jak można spędzić czas z kulturą i nie wychodzić z domu. Oprócz czytania książek wiele placówek kultury udostępniło swoje zasoby online. "Warszawskie placówki kulturalne jak zwykle stanęły na wysokości zadania i postanowiły nawet w obecnej, skrajnie trudnej dla ich aktywności sytuacji, dostarczyć Wam całe mnóstwo fantastycznych możliwości spędzania czasu" - napisał Trzaskowski.

Zobacz także

Które warszawskie muzea można zobaczyć online? [LISTA]

  • Muzeum Powstania Warszawskiego (oprócz wirtualnego zwiedzania, można także wziąć udział w internetowych lekcjach historii).
  • Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (wirtualne zwiedzania, a także możliwość odtworzenia nagrań dyskusji i podcastów).
  • Dom Spotkań z Historią (umożliwia wirtualną wycieczkę po Warszawie).

Zobacz także

Ponadto warszawskie teatry będą udostępniać retransmisje spektakli za pośrednictwem portalu YouTube. Rafał Trzaskowski zapewnił także, że ta lista będzie się rozszerzać. Zachęca do śledzenia oficjalnych stron innych warszawskich placówek kulturalnych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP