Radio ZET: ograniczenia odwiedzin w Centrum Zdrowia Dziecka. Powodem Koronawirus

02.03.2020 18:45
Radio ZET: ograniczenia odwiedzin w Centrum Zdrowia Dziecka. Powodem Koronawirus
fot. Mateusz Grochocki/East News

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wprowadza ograniczenia dla rodziców odwiedzających małych pacjentów – dowiaduje się Radio ZET. Powodem jest sytuacja związana z koronawirusem i trwającym sezonem grypowym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dowiadują się reporterzy Radia ZET, według nowych zasad w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale może przebywać tylko jeden opiekun. Każdy, kto będzie chciał wejść do środka będzie weryfikowany - nie zostaną wpuszczone osoby z katarem i kaszlem. Obostrzenia będą obowiązywały do odwołania. Wszystko z powody sytuacji epidemiologicznej, związanej z koronawirusem.

Zobacz także

Podobne zakazy i ograniczenia wprowadzają oddziały i szpitale pediatryczne w Łodzi - Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, Szpital Dziecięcy im. Konopnickiej - Uniwersyteckie Centrum Pediatrii oraz Ośrodek Pediatryczny im. Korczaka.

Wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin

Jak również przekazała w rozmowie z Radiem ZET rzeczniczka warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, obostrzenia te będą obowiązywały do odwołania. Przed weekendem zaś całkowity zakaz odwiedzin małych pacjentów wprowadziło Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Zobacz także

Zakaz nie dotyczy pacjentów hospitalizowanych, z którymi rodzice przebywają na stałe.

Zobacz także

 

RadioZET/Joanna Mąkosa/RadioZET.pl