Zamknij

Trzaskowski o zwierzętach: "po powrocie do domu myjcie psu łapy mydłem z wodą"

17.03.2020 15:56
Zwierzęta w czasie koronawirusa
fot. Shutterstock

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Wiele osób zaczyna panikować i wierzy w nieprawdziwe komunikaty. Media obiegła informacja, że niektórzy chcą usypiać swoje pupile, bo obawiają się, że zwierzęta przenoszą wirusa z Wuhan. O rozsądek apeluje Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych poinformował, że "według ustaleń ekspertów, co potwierdza także opinia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zwierzęta domowe najprawdopodobniej NIE przenoszą koronawirusa i NIE mogą się same zarazić. Badania trwają, ale te opinie są dość uspokajające".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Prezydent Warszaw prosi o to, aby dbać o swoje psy, ale wyprowadzać je na krótkie spacery. "Świeże powietrze jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale trzeba uważać. Nie spuszczajcie też psa ze smyczy – przede wszystkim dlatego, że jeśli ucieknie zbyt daleko, to naraża Was na dłuższe wyjście, potencjalnie też na kontakt z innymi ludźmi. A tych przecież mamy unikać" - dodaje Trzaskowski.

Zobacz także

Prezydent stolicy poprosił także o to, aby osoby chore lub w grupie największego ryzyka przekazały zwierzaki pod opiekę kogoś, kto będzie mógł się nimi zająć. "W ten sposób nie narazicie siebie i innych wychodząc na spacery pomimo choroby, a także zapewnicie komfort swoim psom" - zaznaczył włodarz.

Zobacz także

Na koniec Rafał Trzaskowski przypomniał o tym, żeby dbać o zwierzęta, ale wspólny czas w miarę możliwości spędzać w domach. Spacery ograniczyć do niezbędnego minimum, a po powrocie do domu umyć psu łapy z wodą z mydłem.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl