Zamknij

Spowiedź w czasach koronawirusa. "Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki"

30.03.2020 18:10
Spowiedź w czasach koronawirusa. "Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki"
fot. Facebook Screen/Las Bielański/lasbielanski.pl

Spowiedź w czasach zarazy? Swoim wiernym nie odmówił ksiądz z warszawskiej parafii na Bielanach przy ulicy Dewajtis 3. Duchowny spowiada w oknie swojej pustelni, które - jak widać na załączonych zdjęciach - zabezpieczone jest kratami i otoczone folią. "Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki" - apeluje kleryk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z rozprzestrzeniającą się w ekspresowym tempie pandemią koronawriusa zmagają się na co dzień wszyscy. Ten ksiądz postanowił nie przerywać swojej posługi kapłańskiej i wciąż pozostaje do dyspozycji wiernych w tym ciężkim okresie, o czym na stronie internetowej poinformowała warszawska parafia. Zamieściła również zdjęcia w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Przypomnijmy, że decyzją ministra zdrowia do 11 kwietnia obowiązują w Polsce obostrzenia, wprowadzone w związku z epidemią Sars-Cov-2. Dotyczą one m.in. zgromadzeń publicznych, w tym mszy i wydarzeń kościelnych. Zgodnie z nowymi przepisami, w mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc przedstawicieli duchowieństwa.

Zobacz także

"Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki"

Zobacz także

Od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-15.00 spowiadam pojedyncze osoby przez okno mojej pustelni

– apeluje duchowny. Ksiądz przyjmuje wiernych pod adresem przy ulicy Dewajtis 3 w Warszawie, w pustelni kamedulskiej nr 9, znajdującej się za kościołem i karuzelą J. Wilkonia – czytamy w komunikacie na Facebooku.

Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki

- zastrzega kleryk.

Pod wyżej wskazanym adresem odbywają się również msze o godz. 12.00 - dowiadujemy się z komunikatu.

Zobacz także

Parafia zamieściła również fotografie, dzięki którym możemy zobaczyć, jak odbywa się spowiedź w tych wyjątkowych warunkach. Na jednym ze zdjęć widzimy parafiankę, która korzysta z takiej formy spowiedzi – stoi w bezpiecznej odległości od zakratowanego okna, które dodatkowo zostało osłonięte folią.

dewajtis2
fot.
dewajtis3
fot.

fot. Las Bielański/Facebook Screen

Zachęcamy do sprawdzenia aktualnej mapy zachorowań na Covid-19 w Polsce.

RadioZET.pl/Facebook-Las Bielański/lasbielanski.pl/PAP

C