Zamknij

W szpitalu brakuje maseczek. Placówka zleciła ich szycie

11.03.2020 10:58
Szpital w Radomiu
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zlecił szycie jednorazowych maseczek. Brakuje ich w hurtowniach. Placówka alarmuje, że jeśli nie otrzyma sprzętu, wstrzymane zostaną planowane przyjęcia pacjentów.

Wiceprezes szpitala w Józefowie, Krzysztof Zając na wtorkowej konferencji poinformował, że placówce kończą się zapasy sprzętu jednorazowego użytku.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rozesłaliśmy całą masę zamówień do naszych kontrahentów, z którymi mamy podpisane umowy, i otrzymaliśmy od nich odpowiedzi, że w hurtowniach brakuje zapasów masek, rękawiczek, fartuchów i okularów ochronnych

- przekazał wiceprezes.

Zobacz także

Poinformował on także, że szpital zwracał się tydzień temu do wojewody mazowieckiego o przyznanie środków jednorazowego użytku z tzw. rezerwy strategicznej. We wtorek szpital dowiedział się, że musi czekać. Tego rodzaju decyzje podejmuje ministerstwo zdrowie. Łukasz Skrzeczyński, dyrektor ds. zarządzania jakością w MSS przekazał, że szpital sięga po niestandardowe i niestosowane od wielu lat rozwiązania.

Zobacz także

Zleciliśmy szycie maseczek, tak jak to było 30 lat temu. Chwytamy się wszystkiego, co może spowodować, żeby szpital mógł normalnie funkcjonować

- poinformował Skrzeczyński.

Zobacz także

Ewa Golonka, naczelna pielęgniarka stwierdziła, że maseczek i rękawiczek starczy tylko do końca tygodnia. Później zostanie już tylko niezbędna rezerwa przeznaczona do leczenia nagłych przypadków.

Jeśli będzie taka sytuacja, że nie dostaniemy wsparcia od wojewody, jeśli nasi kontrahenci nie dostarczą nam sprzętu jednorazowego użytku, będziemy musieli zawiesić operacje planowe

- przekazała pielęgniarka.

Zobacz także

Rocznie w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu leczonych jest około 30 tysięcy osób. Jest to największa tego rodzaju placówka medyczna w południowej części województwa mazowieckiego.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP