Zamknij

Koronawirus. Ksiądz z pozytywnym wynikiem testu. Sanepid apeluje do wiernych

14.07.2020 12:11
Wierni
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Kościele w Radomiu. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej jest zarażony SARS-CoV-2. Służby ustalają, kto mógł mieć kontakt z zarażonym duchownym.

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu w niedzielę dostał wynik testu na koronawirusa. Okazał się on pozytywny. Kościół został zdezynfekowany, a sanepid prosi wiernych o baczne obserwowanie i kontakt w razie pojawienia się niepokojących objawów.

Koronawirus. Proboszcz z pozytywnym wynikiem testu

Proboszcz parafii o pozytywnym teście na koronawirusa poinformował wiernych za pomocą mediów społecznościowych. Duchowny przekazał także, że w poniedziałek odbyła się dezynfekcja Kościoła. W związku z tym odwołano także poniedziałkową mszę. Nabożeństwo ma się jednak odbyć we wtorek, 14 lipca.

Zobacz także

Służby sprawdzają, kto mógł mieć kontakt z zarażonym księdzem. Sanepid przekazał, że wierni nie mają powodu do paniki. Powinni jednak bacznie obserwować stan zdrowia. Gdy pojawiają się niepokojące objawy, wtedy należy skontaktować się z sanepidem

Zobacz także

"Sanepid prosił także o podanie do publicznej wiadomości, aby parafianie, którzy mieli ze mną w ostatnim czasie kontakt na mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia. Proszę o modlitwę w intencji wszystkich zarażonych i za naszą parafię" - przekazał proboszcz.

RadioZET.pl