Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Zdjęcie z autobusu nie napawa optymizmem

23.03.2020 09:55
Komunikacja miejska w Warszawie
fot. East News/ Piotr Molecki (zdjęcie ilustracyjne)

SARS-CoV-2 szybko rozprzestrzenia się po Polsce. W poniedziałek rano rząd potwierdził, że koronawirusem zarażonych jest 649 osób. W województwie mazowieckim pozytywny test odnotowano u 147 osób. Tylko w niedzielę na Mazowszu resort poinformował o 20 nowych przypadkach zarażenia.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce w całym kraj trwa akcja "Zostań w domu". Wiele miast zmieniło swoje funkcjonowanie. W Warszawie zmienił się rozkład komunikacji miejskiej. W tygodniu kursuje tak jak w weekend. Spowodowało to, że mieszkańcy stolicy w autobusie nie zachowują odpowiedniej odległości zalecanej przez Ministerstwo Zdrowia.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W sieci pojawiło się zdjęcie wykonanie w jednym z warszawskich autobusów. W pojeździe przebywało bardzo dużo osób, które nie utrzymywały bezpiecznej odległości od siebie. Przyczyną tej sytuacji może być weekendowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Zobacz także

Internauci zwracają uwagę na to, że władze miasta szybko powinny podjąć decyzję o powrocie normalnego, powszedniego rozkładu jazdy.

W sprawie zatłoczonych autobus w Warszawie głos zabrał stołeczny ratusz.  "Podejmując decyzję, nie opieramy się na informacjach niesprawdzonych, tylko na danych liczbowych, i analizach, które mamy" - podkreśliła rzeczniczka, Karolina Gałecka.  Zapewniła ona także, że władze stolicy obserwują sytuację, a pracownicy w terenie zauważają puste autobusy i tramwaje. Rzeczniczka ratusza wskazała także, że w rezerwie jest trzydzieści autobusów i zostaną uruchomione, gdy zajdzie taka potrzeba. "Na pewno nie będziemy dopuszczali do sytuacji, gdzie ludzie będą się tłoczyć w komunikacji miejskiej" - powiedziała.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP