Zamknij

Baza karetek w kwarantannie. Pacjent nie wyjawił, że może mieć koronawirusa

16.03.2020 15:48
karetki pogotowia
fot. DAMIAN RUCINSKI/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy zespoły ratownictwa medycznego są poddane kwarantannie ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem. Do pacjentów nie wyjeżdżają karetki z Ursynowa.

Karetki ze stacji na Ursynowie przy ulicy Jastrzębowskiego zostały poddane kwarantannie - poinformował serwis haloursynow.pl. Chodzi o trzy pojazdy - jeden specjalistyczny i dwa podstawowe. Załoga została poddana kwarantannie, ponieważ jeden z pacjentów nie poinformował, że może być zarażony koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ze zgłoszenia nie wynikało, że pacjent może mieć COVID-19, dlatego ratownicy nie mieli strojów ochronnych. Na miejscu okazało się, że istnieje takie zagrożenie.

Informację potwierdziła rzecznik warszawskiego pogotowia Elżbieta Weinzieher.

Czekamy na wyniki testów

- poinformowała w rozmowie z Haloursynow.pl. Jak dodaje portal wawalove.pl, w kwarantannie przebywa ekipa specjalistyczna, dwa zespoły podstawowe, a także personel stacji.

Baza karetek została zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Nikt nie może do niej wchodzić ani z niej wychodzić. Karetki stoją na parkingu. Tymczasowo ursynowskich ratowników wspierają ratownicy z innych oddziałów pogotowia warszawskiego, m.in. z Piaseczna.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 30 przypadków, najwięcej spośród wszystkich województw. 

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/haloursynow.pl/wawalove.pl