Zamknij

Nauczycielka z koronawirusem, podróżowała z uczniami. Nie miała typowych objawów

12.03.2020 09:34
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
fot. East News/Wojciech TRACZYK

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO przy ulicy Dziatwy 6 w Warszawie wydała oświadczenie w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednej z nauczycielek. Na początku marca kobieta była w Hiszpanii.

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO przekazała, że jedna z nauczycielek tej placówki zaraziła się koronawirusem. Kobieta od 1 do 7 marca była w Hiszpanii. Razem z siedmioma uczniami i dwoma innymi nauczycielami brali udział w projekcie Erasmus.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Nie miała wówczas i do tej pory nie ma typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem. Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Szkoła nie dysponuje wiedzą, gdzie mogło dojść do zarażenia

- przekazała Anna Strumińska, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO.

Zobacz także

Placówka poinformowała, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z nauczycielką są objęte kwarantanną. Natomiast dyrekcja szkoły jest w ciągłym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas priorytetowe. Dlatego, gdy tylko otrzymaliśmy wiadomość o potwierdzonym wyniku, natychmiast przekazaliśmy informację wszystkim obecnym w szkole i zdecydowaliśmy się zamknąć placówkę. Szkoła jest w stałym kontakcie z rodzicami. Uczniowie zostali poinstruowani jak prawidłowo dbać o higienę oraz zostali poinformowani o konieczności unikania skupisk ludzi

- dodała Anna Strumińska.

Zobacz także

28 lutego 2020 roku w szkole zostały przeprowadzone ozonowanie wszystkich pomieszczeń. Natomiast od 26 lutego 2020 roku uczniowie i pracownicy szkoły mogli korzystać z płynów dezynfekujących do rąk.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl