Zamknij

Syn znanego polityka z koronawirusem. Wójt razem z żoną objęci kwarantanną

11.03.2020 10:05
Dariusz Zwoliński pod kwarantanną
fot. East News/Polska Press

Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn na Mazowszu poinformował, że razem z żoną w nocy z wtorku na środę rozpoczęli kwarantannę domową. U ich dorosłego syna potwierdzono obecność koronawirusa. Jego rokowania są dobre.

Ministerstwo Zdrowia w środę potwierdziło 4 przypadek koronawirusa w województwie mazowieckim. Pacjent to młody mężczyzna. Jest hospitalizowany w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W nocy z wtorku na środę wójt Nadarzyna napisał w mediach społecznościowych, że w związku potwierdzeniem koronawirusa u jego syna (mieszkańca Pruszkowa), rozpoczął on razem z żoną kwarantannę. Potrwa ona do 22 marca, o ile nie wystąpią niepożądane objawy.

Zobacz także

Wszystkie osoby, które miały kontakt z moją osobą w ostatnich 48 godzinach, będą poddane tzw. obserwacji. To znaczy, że przez najbliższe dwa tygodnie muszą dokonywać pomiaru temperatury rano i wieczorem. Jeśli pojawi się u nich wysoka gorączka powyżej 38 st. C oraz suchy kaszel, czy problemy z oddychaniem muszą zgłosić ten fakt na numer alarmowy Inspektoratu Sanitarnego w Pruszkowie lub do najbliższego szpitala zakaźnego

- napisał Dariusz Zwoliński.

Zobacz także

Wójt poinformował także, że w środę rano odbędzie się spotkanie innego zespołu z dyrektorami placówek oświatowych i gminnych jednostek.

Wprowadzone zostaną ustalone wcześniej ograniczenia w organizacji pracy wspomnianych instytucji, o czym Urząd Gminy niezwłocznie powiadomi. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie rząd na wniosek samorządów zawiesi działalność szkół i przedszkoli do odwołania

- przekazał wójt.

Zobacz także

Zwoliński zaapelował także do mieszkańców Nadarzyna o to, aby zachowali spokój i pamiętali o zasadach higieny.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP