Zamknij

Darmowe przejazdy hulajnogami dla ludzi pracujących na rzecz innych

03.04.2020 13:47
Hulajnogi w Warszawie
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Hulajnogi elektryczne firmy Hive, które znajdują się m.in. w stolicy, zostały przeniesione do magazynów. Jak przekazał Łukasz Gontarek, przedstawiciel firmy — hulajnogi będą nieodpłatnie udostępniane służbom oraz organizacjom, które pracują w okresie epidemii na rzecz społeczeństwa.

Łukasz Gontarek przekazał, że hulajnogi, które znajdują się w 5 miastach w Polsce, zostały przeniesione do magazynów i zostały poddane dezynfekcji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Aktywnie poszukujemy możliwości nieodpłatnego udostępnienia naszych pojazdów wszelkim służbom i organizacjom, które z poświęceniem pracują na rzecz całej społeczności. Stąd mamy apel — jeżeli komukolwiek i gdziekolwiek przydałyby się elektryczne hulajnogi — prosimy o kontakt" - podkreślił przedstawiciel firmy Hive.

Zobacz także

W Warszawie nie można także jeździć na hulajnogach firmy Lime. Brak możliwość korzystania ze sprzętu jest związana z epidemią koronawirusa. "Mimo że jest to dla nas niemałe wyzwanie, poradzimy sobie z tym wspólnie. Zawsze wierzyliśmy, że to ludzie tworzą miasto. Obecnie jest to podwójnie prawdziwe, w czasach, kiedy musimy pomagać sobie wzajemnie" - zaznaczono w oficjalnym komunikacie firmy Lime.

Zobacz także

Przypomnijmy, że we wtorkowym rozporządzeniu dotyczących nowych ograniczeń związanych z epidemią SARS-CoV-2 hulajnogi elektryczne nie zostały uwzględnione - w przeciwieństwie do rowerów miejskich. Ograniczony został także dostęp do parków, placów, promenad, bulwarów, i zieleńców.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP