Zamknij

Hotel udostępnił pokoje medykom. "Mogą odpocząć, nie narażając najbliższych"

31.03.2020 14:57
Medycy
fot. Shutterstock

Dla kadry Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, który został przekształcony do walki z koronawirusem, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport udostępnił w pełni wyposażone swoje pokoje. Hotel może przyjąć ponad 80 osób z personelu medycznego. Będą oni mogli tam odpocząć po wielogodzinnej pracy.

Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport umiejscowiony jest ok. 5 km od CSK MSWiA przy ulicy Wołoskiej, który zgodnie z decyzją administracji rządowej został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Hotel może być "bazą noclegową" dla medyków CSK. Od poniedziałku jest gotowy przyjmować ponad 80 osób z załogi szpitala. „Hotel bezpłatnie oferuje w pełni wyposażone pokoje z łazienkami oraz śniadaniem, dzięki czemu personel szpitala otrzymuje odpowiednie warunki do odpoczynku po ciężkiej wielogodzinnej pracy” – poinformowała spółka na swojej oficjalnej stronie.

Zobacz także

Szpital CSK MSWiA w opublikowanym komunikacie w mediach społecznościowych podziękował zarówno hotelowi, jak i spółce za udzielenie pomocy. „Koronawirus zmienia wszelkie sfery funkcjonowania szpitala, dlatego tak mocno doceniamy wsparcie w wielu aspektach naszych działań” – napisano. Szpital dodał również, że oprócz warunków odpoczynku, takie rozwiązanie jest zminimalizowaniem ryzyka zakażenia rodzin personelu. Uwagę zwrócił na to również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. „Dbamy o to, aby lekarze pracujący na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, mogli odpocząć po dyżurze, nie narażając swoich najbliższych” – napisał Poboży na Twitterze. Jak podkreślił, dzięki PHH lekarze z CSK mogą korzystać z noclegu ze śniadaniem w komfortowych warunkach.

Zobacz także

Prezes zarządu PHH Gheorghe Marian Cristescu podziękował całej kadrze szpitala przy ulicy Wołoskiej za ciężką pracę i poświęcenie w codziennej walce w ratowaniu zdrowia i życia. „Mamy wielką nadzieję, iż pobyt w Courtyard by Marriott Warsaw Airport, choć na chwilę pozwoli Państwu odpocząć i zapomnieć o trudach Waszej ciężkiej pracy” – dodał.

Zobacz także

Oprócz noclegów dla kadry medycznej, PHH udostępnił całodobowy catering dla ponad trzystu pracowników stacji epidemiologicznych w Warszawie. „Poza tym, ponad 30 przeszkolonych pracowników spółki wspiera infolinię NFZ-u” – przekazało PHH.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP