Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Ogłoszono dyspensę od uczestnictwa we mszy świętej

13.03.2020 12:00
Koronawirus w Warszawie
fot. East News/ Jakub Kaminski

Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej mszy świętej do 29 marca, poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej. 

Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski w wydanym dokumencie podkreśli, że "mając na uwadze dobro duchowe wiernych archidiecezji warszawskiej oraz wykonując wskazania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, ze względu na zagrożenie zdrowia i życia, zgodnie kan. 87 § 1, 1245 udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. do 29 marca".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Dyspensa została udzielona następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, a także dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem oraz pracownikom służby zdrowia.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W piątek zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Uczniowie nie chodzą do szkół, pracodawcy masowo wysyłają swoich pracowników na pracę zdalną, a Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażeń. W czwartek odnotowano pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w naszym kraju. 

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP

RadioZET.pl/PAP