Zamknij

Są chętni do pracy na PGE Narodowym? Michał Dworczyk podał najnowsze dane

22.10.2020 15:34
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym
fot. Twitter/Agencja Rezerw Materiałowych

Koronawirus w Warszawie. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera przekazał, że od środy do czwartku do godziny 10:00 zgłosiło się ponad 1250 osób chętnych do pracy w szpitalu polowym w stolicy.

Koronawirus w Warszawie. Trwa budowa szpitala tymczasowego poświęconego walce z Covid-19 na Stadionie Narodowym. Druga taka placówka w stolicy ma być wybudowana w hali Expo XXI na Woli. Jak przekazał Dworczyk, od środy do czwartku ponad 1250 osób zgłosiło się już do pracy w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym.

Koronawirus w Warszawie. Są chętni do pracy na Stadionie Narodowym

Szef kancelarii premiera na czwartkowej konferencji prasowej we Wrocławiu przypomniał, że od środy została uruchomiona strona internetowa tymczasowego szpitala w Warszawie. Za jej pośrednictwem chętni mogą zgłaszać się do pracy w tej placówce.

Od wczoraj do dziś (czwartek przyp. red.) do godz. 10 zgłosiło się ponad 1250 osób. To są kadry medyczne, lekarze, ratownicy i pielęgniarki, salowe, sanitariusze, którzy deklarują gotowość do podjęcia służby, pracy w tym szpitalu tymczasowym

Michał Dworczyk

Szef KPRM przekazał także, że jest to "dowód na ofiarność i solidarność". Michał Dworczyk dodał, że szpitale tymczasowe to ostatnia linia obrony przed pandemią. "Mamy nadzieję, że nigdy wykorzystanie tych obiektów nie będzie potrzebne. Natomiast jako przewidujący rząd, administracja musimy rozważać wszystkie scenariuszy, również te pesymistyczne, dlatego takie szpitale tymczasowe będą powstawały w różnych miejscach w Polsce" - powiedział szef KPRM. 

Koronawirus na Mazowszu: raport

W czwartek  Ministerstwo Zdrowia przekazało, że  ostatniej doby odnotowało 12 107 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Tylko w województwie mazowieckim było ich 1 579. Dramatycznie wygląda sytuacja w stołecznej służbie zdrowia —  nie ma miejsc w szpitalach, a karetki jeżdżą z pacjentami z jednej placówki medycznej do drugiej. W środę prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski przekazał, że szpital Czerniakowski w pełni zostaje przeznaczony do walki z Covid-19

Zobacz także

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 214 686 osób. Przez Covid-19 i choroby współistniejące zmarło 4019 pacjentów. 

RadioZET.pl/PAP