Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Odwołano imprezę masową, która miała się odbyć w maju

16.03.2020 15:09
Koronawirus w Warszawie: odwołano imprezę masową
fot. East News/Aleksandra Szmigiel

W poniedziałek rząd potwierdził nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Najwięcej jest ich w województwie mazowieckim - 27. Ze względu na epidemię odwołano 30. Bieg Konstytucji 3 Maja. Zapisy, które miały startować 4 kwietnia, zostały anulowane.

O odwołaniu 30. Biegu Konstytucji 3 Maja poinformowała w mediach społecznościowych grupa Aktywna Warszawa.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Liczymy na Wasze zrozumienie sytuacji, ponieważ wszyscy mamy zbyt wiele do stracenia. Bieg Konstytucji 3 Maja to nie tylko kilka tysięcy biegaczy, tych dorosłych i dzieci biegających ze swoimi maskotkami, ale także setki wolontariuszy i osób pracujących „na zapleczu” tak dużej imprezy.

Ogranizatorzy mają nadzieję, że koronawirus szybko zostanie pokonany i niedługo spotkamy się na innych sportowych wydarzeniach.

Zobacz także

Tymczasem zachęcamy do pozostania aktywnymi fizycznie dla własnego dobra i zdrowia. Pamiętajcie, że trening w domu przysłuży się Wam nie tylko w kontekście biegania

- dodali organizatorzy.

Koronawirus w Polsce 

SARS CoV-2 zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia koronwirusem odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 27 przypadków. Jest to najwięcej spośród wszystkich województw.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Aktywna Warszawa