Zamknij

Pogotowie ratunkowe w trudnej sytuacji. Ponad 80 osób na kwarantannie

22.04.2020 14:41
Koronawirus karetka pogotowia
fot. East News/Beata Zawrzel (zdjęcie ilustracyjne)

38 pracowników (w tym także niemedycznych) stołecznego pogotowia przebywa w izolacji i na kwartannie — poinformowała rzeczniczka WSPRiTS "Meditrans" i koordynator zespołu ratownictwa medycznego Elżbieta Weinzieher. U trzech pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po Polsce. Zarażonych jest coraz więcej medyków. W poniedziałek, 20 kwietnia u trzech pracowników warszawskiego pogotowia ratunkowego potwierdzono SARS-CoV-2.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pracownicy pogotowia ratunkowego z koronawirusem

 "To dwoje pracowników medycznych i jeden techniczny" – powiedziała we wtorek, 21 kwietnia Elżbieta Weinzieher. Rzeczniczka dodała, że stan na godzinę 17:00, w chwili, gdy opuszczała stanowisko pracy, był taki, że spośród pracowników medycznych i niemedycznych w izolacji i na kwarantannie było łącznie 38 osób. Weinzieher dodała jednak, ze sytuacja jest dynamiczna i szybko może się zmienić. Rzeczniczka wspominała, że w środę do pracy wracają dwie karetki, które wcześniej zostały wyłączone. Zaznaczyła, że pozostałe pracują normalnie.

Zobacz także

We wtorek wieczorem rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak w rozmowie z portalem TVN Warszawa poinformowała, że w związku z potwierdzeniem koronawirusa u pracowników pogotowia ratunkowego, na kwarantannie przebywa 82 osoby.

Zobacz także

Po potwierdzeniu koronawirusa u pracowników na Bemowie i Mokotowie sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. Jak przekazała Joanna Narożniak dla serwisu TVN Warszawa, po przeprowadzonych wywiadach na kwarantannę skierowano 45 osób z pogotowia na Mokotowie, 13 osób ze stacji na Ursynowie i 24 osoby związane ze stacją pogotowia na Bemowie. Są to nie tylko ratownicy medyczni, ale także pracownicy ze stacji.

Jak przekazała Elżbieta Weinzieher od początku epidemii u 5 pracowników stołecznego pogotowia ratowniczego. Koronawirusa potwierdzono u ratowników medycznych i dwóch technicznych - podsumowała w rozmowie z portalem TVN Warszawa. 

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa