Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Policja zaleca, by do niej nie przychodzić

13.03.2020 11:39
Koronawirus w Warszawie
fot. EastNews/Grzegorz Banaszak

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się po Polsce. W związku z tym do odwołania w jednostkach policji garnizonu stołecznego zawieszone zostają przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków. Komenda Stołeczna Policji zaleciła także ograniczenie wizyt osobistych na komisariatach.

KSP przekazała, że do odwołania w jednostkach policji na terenie garnizonu warszawskiego zawieszone zostają przyjęcia w sprawie wniosków oraz skarg. "Ciągłość ich składania pozostaje jednak zachowana. Ograniczana pozostaje jedynie ich forma" - przekazał Sylwester Marczak, rzecznik KSP. Dodał on, że wstrzymane zostają także przyjęcia interesantów przez kierownictwo policji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Ci, którzy chcą złożyć skargi i wnioski, mogą je wysłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub korespondencji elektronicznej. Adresy e-mail znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych jednostek. Do dyspozycji mieszkańców Warszawy i okolic są także numery telefonów kontaktowych. Dzwoniąc na poszczególne komisariaty, można uzyskać dodatkowe informacje.

W dalszym ciągu przyjmowanie, rozpatrywanie, załatwianie skarg i wniosków należących do kompetencji Komendanta Stołecznego Policji realizowane jest przez Sekcję Skarg i Wniosków Wydziału Kontroli KSP. Funkcjonariusze w sprawach skarg i wniosków pracują w godz. 8.00 - 18.00

- przekazał Sylwester Marczak.

Zobacz także

Skargę do Wydziału Kontroli KSP można wnieść za pośrednictwem: urzędu pocztowego, kierując przesyłkę na adres: Wydział Kontroli KSP ul. Nowolipie 2 00-150 Warszawa, faksu na numer: 47 723-31-90 oraz poczty elektronicznej na adres: wydzial.kontroli@ksp.policja.gov.pl.

Zobacz także

Należy pamiętać, że warunkiem rozpatrzenia pisemnej skargi jest podanie adresu pocztowego do korespondencji. Skargi i wnioski powinny zawierać także imię i nazwisko (nazwę) oraz adres osoby lub podmiotu, które je wnoszą. Inaczej nie zostaną rozpatrzone.

Wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością przemieszczania się środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywania wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami

- zaznaczył rzecznik prasowy KSP.

Zobacz także

KSP zaleca więc ograniczenie osobistych wizyt w komisariacie. "W przypadku osób starszych, które chcą skontaktować się ze swoim dzielnicowym, zachęcamy do kontaktu przez telefon komórkowy, bowiem wszyscy dzielnicowy posiadają taki telefon" - dodał Sylwester Marczak. Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, mieszkańcy otrzymają instrukcje, jak będzie wyglądać dalsze postępowanie. Należy pamiętać, że w niektórych przystankach, koniecznie będzie przyjęcie ustne zawiadomienie  o przestępstwie lub przesłuchanie w charakterze świadka. O tym, czy wystąpi konieczność pojawienia się na komisariacie, poinformują policjanci.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP