Zamknij

Koronawirus: powstaje psychiatryczny oddział Covid-19. ''Jedyny taki w Polsce''

02.11.2020 13:12

Koronawirus. W Szpitalu Uniwersyteckim w Warszawie powstanie 30 łóżek covidowych dla dzieci i młodzieży na oddziale psychiatrycznym — dowiedziało się Radio ZET. "To będzie jedyny taki oddział w Polsce, mali pacjenci, którzy leczą się tam teraz, zostaną przeniesieni" - przekazała Joanna Mąkosa reporterka Radia ZET.

Koronawirus w Warszawie
fot. East News/Jakub Kaminski

Koronawirus w Warszawie. Pogarsza się sytuacja epidemiczna nie tylko na Mazowszu, ale w całej Polsce. Coraz mniej jest łóżek dla pacjentów z Covid-19. W niektórych regionach Polski brakuje także respiratorów. Jak przekazało Radio ZET, 30 łóżek covidowych dla dzieci i młodzieży powstanie na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Uniwersyteckim w Warszawie.

Koronawirus w Warszawie. Psychiatryczny oddział Covid-19

"To była konieczna decyzja, szczególnie że łózek w psychiatrii dziecięcej w całej Polsce jest jak na lekarstwo" - przekazał szef kliniki profesor Tomasz Wolańczyk w rozmowie z Radiem ZET. 

Covid-19 dramatycznie blokuje przyjęcia, bo trzeba robić strefę izolowaną — to zajmuje dwie sale. Praktycznie na każdym oddziale jest jeden, dwóch pacjentów Tomasz Wolańczyk

Aktualnie na oddziale leży kilkunastu młodych pacjentów. Mają oni trafić do Konstancina, Józefowa i do stołecznego Instytutu Psychiatrii. Jak przekazało Radio ZET, oddział ma powstać w ciągu 10 dni.

Koronawirus na Mazowszu: raport

Aktualnie w mazowieckich szpitalach są 2573 łóżka dla pacjentów z Covid-19, z czego 1883 są zajęte — wynika z danych opublikowanych na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Placówka przekazała także, że w województwie jest łącznie 176 respiratorów dostępnych dla pacjentów z Covid-19. 161 spośród nich jest obecnie zajętych.

Zobacz także

W poniedziałek resort zdrowia przekazał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 578 osób, a zmarło 92 chorych. Ostatniej doby najwięcej zakażeń zanotowano na Mazowszu (2218) i w Małopolsce (1746).

loader

RadioZET.pl/PAP