Zamknij

Pracownik Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków zakażony koronawirusem

19.03.2020 11:06
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Osoba zatrudniona w Biurze Stołecznym Konserwatora Zabytków ma koronawirusa. W związku z tym wszyscy pozostali pracownicy zostali objęci kwarantanną.

O zamknięciu Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków poinformowano na stronie internetowej placówki.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Informujemy, że od dnia 18.03.2020 pracownicy Biura Stołecznego Konserwatora przebywają na kwarantannie i pracują w całości zdalnie. Jest to związane z wykryciem przypadku zarażenia wirusem COVID-19 u jednego z naszych pracowników. Siedziba biura zostaje zamknięta do odwołania

- czytamy.

Zobacz także

Od tygodnia na zwolnieniu lekarskim

Pracownik BSKZ Michał Krasucki poinformował na Facebooku, że mężczyzna poszedł tydzień temu na L4 w związku z podejrzeniem grypy. Jego stan się pogorszył i został hospitalizowany. 18 marca u pracownika wykryto koronawirusa.

Poinformowaliśmy Sanepid o zagrożeniu, przekazaliśmy także informacje o osobach, z którymi ten pracownik miał kontakt w ostatnim czasie. Nie czekając na wytyczne Sanepidu skierowaliśmy od dziś wszystkich pracowników na domową kwarantannę. Do odwołania

- napisał Krasucki, dodając, że wszyscy pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie.

Zobacz także

Koronawirus na Mazowszu

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 potwierdza się w Polsce. Na Mazowszu odnotowano do tej pory 66 osób zakażonych (stan na czwartek godz. 9.00). We wtorek przedstawiciele szpitala w Zielonej Górze poinformowali o ustąpieniu objawów u tzw. „pacjenta zero”.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl