Zamknij

Ognisko koronawirusa w jednej z firm. 40 pracowników czeka na testy

25.09.2020 14:52
Koronawirus w Warszawie
fot. East News/LUKASZ GDAK (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie. U jednej z osób pracujących przy budowie mostu na Południowej Obwodnicy stolicy zdiagnozowano SARS-CoV-2. W związku z tym przerwano pracę 40 pracowników. Zostaną im wykonane testy — przekazał rzecznik prasowy Gulermak Bartosz Sawicki.

Firma Gulermak jest jednym z wykonawców Południowej Obwodnicy Warszawy, a także zajmuje się budową zachodniego i północno-wschodniego odcinka II linii metra. W środę przedstawiciel spółki poinformował o 23 zakażeniach koronawirusem wśród pracowników pracujących przy budowie metra na Bemowie. W piątek pozytywny test wyszedł także u osoby pracującej przy budowie mostu. 

Koronawirus w Warszawie. Zakażony pracownik budowy mostu

Rzecznik prasowy przekazał, że w związku z pozytywnym testem osoby pracującej przy budowie mostu, firma przebadała część pracowników.

Tam mamy jeden pozytywny wynik, w związku z tym dzisiaj wycofujemy brygadę 40 pracowników z budowy mostu i oni trafią na testy. Zobaczymy, co dalej

Bartosz Sawicki

Rzecznik dodał, że przy budowie mostu pracuje około 100 osób. Do tej pory spłynęło blisko 90% wyników 300 testów wykonanych u wszystkich pracowników budowy metra na Bródnie oraz osób pracujących w biurze. Wśród nich jeden okazał się pozytywny — dotyczy pracownika tarczy TBM.

Koronawirus w Polsce i Europie 

Koronawirus — coraz gorzej wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polce i Europie. W piątek, 25 września Ministerstwo Zdrowia przekazało, że ostatniej doby potwierdzono 1587 nowych przypadków koronawirusa — to największy przyrost dobowy od początku epidemii w Polsce. W związku tym resort zaktualizował także mapę czerwonych i żółtych stref — pojawiły się na niej nowe powiaty. Sytuacja nieciekawie wygląda także w krajach europejskich. Brytyjczycy są przestraszeni drugą falą koronawirusa, wykupują ze sklepów żywność. A we Włoszech w ciągu jednej doby przeprowadza się ponad 100 tysięcy testów. 

RadioZET.pl/PAP