Rafał Trzaskowski apeluje do warszawiaków. Chodzi o koronawirusa

10.03.2020 11:31
Koronawirus w Warszawie
fot. EastNews/Piotr Molecki

Rafał Trzaskowski zaapelował do mieszkańców Warszawy. Prosi o to, aby w związku z epidemią koronawirusa wszyscy zachowywali się racjonalnie i uważnie.

Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych poruszył temat koronawirusa. Prezydent Warszawy dodał, że obecnie jest to temat większości rozmów.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Odpowiedzialność za sytuację kryzysową związaną z zagrożeniem epidemiologicznym spoczywa na barkach rządu, ale samorządy starają się z nim w jak najlepszy sposób współpracować. Przekazujemy Państwu wszystkie informacje, jakie dostajemy od rządu – do tego celu udostępniliśmy także miejskie nośniki

- przekazał Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

Prezydent dodał, że urząd dokonuje także przeglądu gotowości szpitali w Warszawie i zgłasza wojewodzie ewentualne potrzeby. Trzaskowski wyjaśnił także, kto decyduje o zamknięciu placówek i instytucji, a także o odwołaniu imprez.

To rząd, wojewoda i podległe mu służby decydują o ewentualnym ograniczeniu funkcjonowania szkół, placówek, instytucji czy odwołaniu imprez. Obserwujmy i stosujmy się wszyscy do komunikatów uprawnionych służb państwowych i lokalnych. Przestrzeganie procedur i zaleceń to nasza najmocniejsza broń w starciu z rozprzestrzenianiem się epidemii.

- dodał prezydent Warszawy.

Zobacz także

Trzaskowski poprosił także warszawiaków o to, aby zachowywali się racjonalnie i uważnie.

Przede wszystkim po sąsiedzku zajmijmy się naszymi seniorami, zapytajmy, czy im nie pomóc (na przykład w zakupach). Jeśli jesteśmy chorzy – zostańmy w domu. Jeśli czujemy poważne symptomy choroby – zgłaszajmy się pod wskazany przez wojewodę kontakt. Przede wszystkim jednak myjmy dokładnie ręce i dbajmy o higienę osobistą! Zwracajmy uwagę na komunikaty uprawnionych instytucji i stosujmy się do nich.

- poinformował Trzaskowski.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Koronawirus w Polsce

We wtorek premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że podjęta została decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Potwierdzono także 20. przypadek koronawirusa w Polsce. Do tej pory w województwie mazowieckim odnotowano dwa przypadki zakażenia.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl